Milgo: Kalitenin ve Doğallığın İzinde

Milgo Çiğ Süt, Türkiye ve Avrupa’nın en büyük süt üretim çiftliği olan Ata Sancak Acıpayam Tarım İşletmesi’nde üstün hijyen koşullarında üretilmektedir.

Temel prensibimiz, elde edilen sütümüzden dünyada ve Türkiye’de görülmemiş ürünler geliştirmektir. Güvenilirlik, doğallık ve şeffaflık ilkeleriyle üretimin her aşamasını tüketicilerle paylaşan Milgo, doğal çiğ süt ürünlerini ulusal ve uluslararası pazardaki son tüketicilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

Milgo Süt Ürünleri: Mutluluğun Tadı

Ata Sancak Acıpayam Tarım İşletmesi, 2005 yılının Ağustos ayında Ata Holding ve Sancak Grubu’nun iş birliğiyle en son teknolojilerle geliştirilmiş tarım, damızlık ve süt hayvancılığı tesisi inşa etmek ve işletmek amacı ile Acıpayam’da kurulmuştur. 24.000 dekar arazi varlığı ve 4.800’ü sağmal olmak üzere toplam 10.500 büyükbaş ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük damızlık yetiştirme ve süt üretim tesisi konumundadır. Çiftlikte kaliteli ve sağlıklı süt sunabilmek amacıyla çeşitli rasyon denemeleri yapılarak, günlük 400 ton yem hazırlanıp dağıtılmaktadır. Süt inekleri günümüzün en hijyenik ve sağlıklı yıkama teknolojisi olarak bilinen FLUSHING sistemi ile donatılmış sağlıklı ahırlarda yetiştirilmekte ve hayvan gelişim süreçleri dijital olarak takip edilmektedir. Ülkemizde Hastalıklardan Ari belgesini alan ilk Tarım İşletmesidir, aynı zamanda Avrupa Birliği onaylıdır.

Milgo, sadece çiğ süt üretimi ile değil, aynı zamanda çiğ sütten elde edilen özel ürünleriyle de ürün gamını genişletmeye devam etmektedir. Milgo'nun tereyağı ve sürülebilir taze peynir çeşitleri, doğanın sunduğu en kaliteli sütlerden üretilir. Bu ürünler, seçkin süt çiftliklerinde taze sütlerin özenle işlenmesiyle elde edilir ve en yüksek hijyen standartlarını korur. Sağlık, lezzet ve kaliteye önem veren herkes için Milgo ürünleri, güvenilir bir tercihtir.  

Milgo'nun enfes tereyağı çeşitleri, seçkin süt çiftliklerinde taze sütlerin özenle işlenmesiyle elde edilir. Sade, Tuzlu, Sarımsaklı & Biberiyeli, Pul Biberli & Kekikli olmak üzere 4 çeşitten oluşan Milgo Tereyağ; sağlıklı, lezzetli ve farklı damak lezzetleri arayanlar için idealdir. Her bir çeşidi, zengin ve yoğun bir tat sunar.

Milgo'nun sürülebilir taze peynirleri, özenle seçilmiş sütlerden elde edilir ve katkı maddesi içermez. Sade Tam Yağlı, Sarımsaklı & Kekikli, Hurmalı ve Laktozsuz olmak üzere 4 farklı çeşidi bulunmaktadır.

Milgo, çiğ süt ile başladığı yolculuğuna, yenilikçi ve modern bakış açısıyla ürün ailesini genişletmek adına her geçen gün daha çok çalışmaktadır.


KEBA GIDA San. ve Tic. A.Ş.

Akat Mah. Nispetiye Cad. Ayhan Apt.No: 55 D: 2 Etiler 34337 İSTANBUL

Tüketici Danışma Hattı: 0532 010 49 50 Ofis Telefon: 0212 352 10 76 Çiğ Süt Arzı İçin İzin Belgesi Tarihi: 26.11.2020

Hayvancılık İşletme NO: TR20000009999